O nás

Sůl a její účinky


Sůl má blahodárné účinky a to nejen v kuchyni. O různých netradičních druzích soli je možno si přečíst, že jsou zdravé, což není tak docela pravda. Jejich přínos spočívá v obsažených minerálech a také v tom, že jejich slanost je daleko vyšší než u běžně dostupné soli a není třeba použít velké množství na dochucení pokrmů. Tím pádem nezatěžujeme tolik náš krevní oběh. Sůl je ale zároveň pro tělo nepostradatelná, například pro tvorbu kyselin v žaludku, pro správnou činnost ledvin nebo pro udržování rovnováhy sodíku a draslíku v těle.
Existuje mnoho druhů soli, uvedeme několik příkladů:

Himalajská krystalická sůl
Je vytěžena z jednoho z nejstarších přírodních zdrojů na zemi v jihozápadní fosilii Himalají. Tato sůl je jedinečně čistá, je ručně těžena, omývána a usušena na slunci.
Himalajská sůl se nepoužívá pouze v kuchyni, vyrábí se z ní také solné lampy, solná mýdla a další produkty.

Halit sůl
Tato sůl je nazvaná také Královská nebo Diamantová sůl, krystaly jsou plně průhledné se zřetelnou krystalickou strukturou. Už více než 3000 let se v Asii používá k léčení různých nemocí. Hality mají vysokou schopnost ničit cizorodé látky v těle. Jsou velkým, člověku dostupným zdrojem bioenergie. Proto se používají např. jako prevence nebo doplněk i při léčbě rakoviny.
Z halit soli se připravuje také pitná kúra - solanka. Jedna kávová lžička koncentrované soli se zalije pramenitou vodou a pije se ráno na lačno. Nebo kávovou lžičku soli zalijeme jedním litrem pramenité vody a pijeme celý den.
Velmi důležité: denně pijeme 2-3 litry pramenité vody

Černá sůl
Je to zvláštní druh nerafinované vulkanické soli s výraznou chutí po vajíčkách. Těží se v sopečných oblastech Indii a Pákistánu. Podle tradiční indické ajurvédské medicíny má černá sůl mnoho terapeutických vlastností. Pomáhá při trávení a čistění střev, dále při nadýmání a pálení žáhy. Je vhodná pro lidi s vysokým krevním tlakem, protože neobsahuje tolik sodíku a nezvyšuje obsah sodíku v krvi. Má také omlazující účinky, neboť napomáhá trávení a zlepšuje zrak.

Mnoho dalších druhů nejen kuchyňských solí, ale také koupelových solí, solných lamp a slaných bonbonů naleznete v našem shopu.